1. Napi rutint követek
Korábban azt gondoltam, hogy ezt sosem fogom önként választani. Ugyanakkor ez a legfontosabb. Segít abban, hogy stabilnak érezzem magam, legyen egy rendszer, amihez a testem, az idegrendszerem és az elmém alkalmazkodni tud. Különösen a rituálék fontosak, legyen az akár egy reggeli napüdvözlet vagy a 22:00 órára beállított emlékeztető, hogy ideje lefeküdni.
2. Mozgok – minden áldott nap
Nem kell minden nap egy teljes edzést végigcsinálni, de legalább két-három alkalommal néhány percet mozogni, táncolni, ugrálni fontos. Mozgásra lettünk kitalálva, ezt nem szabad elfelejteni.
3. Kimozdulok a négy fal közül
Legyen bármilyen idő, naponta néhány perc a szabadban nagyon sokat segít abban, hogy másképp nézzek rá a hétköznapi történésekre. Akár mozgás-meditációnak is hívhatjuk, összeköthető a 6. ponttal.
4. Megköszönöm az ételt
A megfelelő táplálkozás az egészség alapja, ezzel mindenki tisztában van, mégis a rohanó napokon sokan nem foglalkoznak vele. Ha lelassítasz és az ételre/étkezésre hangolódsz, akár egy egyszerű köszönetnyilvánítással, akkor jobban „meghallod”, hogy a testednek mire van szüksége, biztosan nem tudsz utána habzsolni és rágás nélkül lenyelni az ételt.
5. Eleget alszom
Oldalakon át sorolható az alvás jótékony hatása, de talán még fontosabb, hogy a lefekvés és a felkelés ugyanabban az időben történjen.
6. Meditálok
A tudatos jelenlét gyakorlása egyszerű, nem igényel semmilyen eszközt és mindig kéznél van. Elég hozzá a légzést figyelni, a be- és kiáramló levegőt. Már néhány hét után egészen másképp működünk tőle, de gyakorolni kell, minden nap.
7. Hálát gyakorlok
Talán ez a legnehezebb. Arra vagyunk berendezkedve, hogy mindenből van jobb, újabb, nagyobb, több és mi is tudnánk mindent jobban, gyorsabban, ügyesebben, hatékonyabban, másképp. Emiatt gyakran vagyunk elégedetlenek. Mégis, az a hála, amit akkor érzünk, ha megelégszünk azzal, amink éppen van, vagy amilyenek vagyunk nélkülözhetetlen az egészséghez.