Az élet játéka egy boomerángos játék. A gondolataink, tetteink és a szavaink előbb vagy utóbb viszatérnek hoznánk, meglepő pontossággal. – Florence Scovel Shinn (író)
Amikor már tudjuk, hogy valóban mit szeretnénk, akkor érdemes ehhez egy jópofa motivációs mondatot kitaláljunk.
Akinek egészségügyi gondja van és a gyógyuláshoz keres mondatokat, azt legügyesebben Louise Hay dolgozta ki. Gyakorlatilag mindenre van egy gyógyító mondata.
Mielőtt könyvből igyekeznénk a megengedő, megerősítő mondatunkat kikeresni, először üljünk le és gondoljuk ki, hogy milyen minőség és milyen témában lenne segítségünkre. Ehhez a gondolathoz fontos, hogy megtaláljuk a megfelelő érzéseket és onnantól már csak a megfelelő helyre kell kihelyezzük a gondolatot, hogy beleütközve a napi feladatainkban emlékeztessük magunkat rá.
Amiket eddigi coaching munkámban láttam, hogy sokunknak szüksége van rá, kapcsolati, munkahelyi kihívásoknál, mint emlékeztető mondat:
Ezek erősen kapcsolódnak az un. sorskönyvi motivumokhoz, ami a tranzakció analízis elméletéhez kapcsolódik. Részletesebben ez a coach képzésben sajátítható el.
A hangsúly nem azon van, hogy mint ahogyan a kanalas orvosságot fogyasztjuk, naponta többször beleérezzünk a mondatunkban. Sokkal inkább egy önmagunkra odafigyelő, ön-tudatosabb működésre érdemes felkészüljünk. Amikor valami történik, ami kilendít bennünket a lelki békénkből, akkor megtanulhatjuk észrevenni a választás lehetőségét. Mert dönthetünk a beidegződéseink, villanypásztorok iránymutatása szerint vagy a figyelmünket a megerősítő mondatunk felé irányíthatjuk. Már az, hogy megálljt parancsolunk magunknak és megtapasztaljuk, hogy van választásunk – segít. És ehhez még hozzájön a megerősítő mondat hatása…
Az amerikaiak az egyszerűbb lépéstől, hogy az affirmáció azt az életérzést tükrözze vissza, hogy mit szeretnél magad számára, még egyet tovább lépnek.
A falra feliratozott, vision boardra kiragasztott affirmációik a válaszuk azokra a kérdésekre, hogy