Magyarországon ez hasonlóan alakulhat, bár számos tanácsadási módszertan, jó színvonalú a mentálhigiénai és szociális munkás képzés, ill. a szupervízió, valamint a népszerű pszichológiai rendszerek, mint a tranzakció analízis, a családállítás, a Gestalt és számos személyiségtipológiai kurzus elérhető és látogatják is az elsősorban közgazdasági, ill. pedagógiai végzettségű coachok. Coach képzések keretén belül Magyarországon lehet elméleti pszichológiát is hallgatni, vannak a módszertanokat érintő, ugyanakkor elsősorban önismereti coach képzések, vannak egy-egy eszközt népszerűsítő és van pl. a lemma coaching módszertana, amely a kommunikációs pszichológiához számos módszertani elemet, elméletet és gyakorlatot is rendel. Annyiban izgalmas ez, hogy a coaching ülések több mint 76%-ban előkerül az ügyfél önérzete, kommunikációs stílusa, konfliktusai, stb. – amelynek kezeléséhez alapvetően szükség van a pszicho-kommunikációs ismeretekre. Angolul „Core”, avagy alapkompetenciának mondjuk a mindenkori munkafeladat elvégzéséhez és/vagy pozíció betöltéséhez szükséges alkalmazott tudást és képességeket.
A coachingban a coachnak a következő alapkompetenciákra van szüksége:
Ezeknek a kompetenciáknak a megléte gyakran vezet pszichológiai tanulmányokhoz, ugyanakkor ezek az erősségek messze nem kizárólag azokhoz kapcsolhatóak, akik első végzettségüket a pszichológia területén szerezték.
Ami fogós kérdés lehet számos elsősorban pszichológiai hátterére alapozó tanácsadónak, az a tréning, ami a terápiás működést tette vérükké.
Coaching
Terápia