Ne menj vásárolni!
Van, aki dühében tömi magába az ételt és megint más dolgokkal halmozza el magát, amikor ingerült. A Pittsburgh-i Egyetem egyik kutatása szerint, amikor izgatottak vagyunk, akkor egyrészt kevésbé figyelünk az árakra, másrészt nagyobb tételeket és utóbb nem feltétlenül hasznosnak minősülő dolgokat is hajlamosak vagyunk megvenni. Zaklatott, felpörgött embernek könnyebb eladni egy sport autót vagy az óriás plazma TV berendezést. Érdemes tehát hűvös fejjel, nyugodtan, meditáció vagy kimerítő sport után bevásárolni menni.
Ne nyilatkozz!
Amikor izgatottak vagyunk, a helyzet hevében gyakran vágunk számunkra kedves emberek fejéhez olyan kijelentéseket, amit utóbb nagyon is megbánunk. A nyelvünkre harapni egy megoldás, vannak akik a 10-ig számomlásra esküsznek, a Stressz menedzsment című filmben az ősinek mondott „Gúszflá” mondás segített a zaklatott filmhősöknek. Dr. Darlene Minini, aki kidolgozott egy „érzelmi szerszámosládát”, a dühös gondolataink leírását javasolja. Ha kiírod magadból az érzéseidet és utána visszaolvasod, máris tudod mérlegelni, hogy mi az, ami túlzás volt és hogyan lehet a jogos ingerültségedet a másik számára érzéseiddel, érvekkel bemutasd.
Ne menj étel közelébe!
Úgy tartják a csecsemőkorban tanuljuk meg, aszerint, hogy anyukánk a sírásunkat milyen eszközzel próbálta csitítani, hogy például a szánkba kell kerüljön valami, amitől megnyugszunk. Az étel egy szépen berögzült dolog. Az „Alkalmazott szociális pszichológiai” című lapban jelent meg egy kutatás a düh-evőkről. Ebből kiderül, hogy a helyzet már bennünk is rég lecsengett, amikor enni még mindig eszünk. Azaz túlesszük a helyzeteket. Csecsemőkori berögződéstől függetlenül egy megoldás, hogy ne egy büfénél vagy a közértnél álljunk meg, hanem menjünk tovább az első edzőteremig. Ott izzadjuk ki a dühünket magunkból!